Šetrenie na potravinách
Peniaze trápia mnohé rodiny. Je taká doba, kedy si môžeme dovoliť ako tak jedlo kúpiť. Pri toľkých všelijakých povinných poplatkoch a splátkach nám na jedlo veľa peňazí nezostane. Jesť by sme mali. Ak navštevujete potraviny veľmi často, spočítajte si, koľko peňazí tam mesačne necháte. Nie je to malá suma, to vám poviem. Ako by sme však ušetrili na potravinách? Na potravinách len ťažko ušetríte. Mnohí ľudia kupujú potraviny v zľave, v akcii alebo vo výpredaji. Niekedy je výhodné kúpiť tovar aj pred končiacou sa zárukou alebo minimálnou trvanlivosťou. Tu však zvážte, či je tovar veľmi kazivý, alebo až tak nie.
Tovar pred koncom minimálnej trvanlivosti už môže byť aj priamo v potravinách pokazený. Koľkokrát sa mi to stalo. Kazivé potraviny nekupujte pred koncom minimálnej trvanlivosti. Väčšinou sú takéto potraviny za zlomok ceny. Práve pre to mnohí ľudia siahajú po takýchto potravinách. Veľmi dobre vedia, že potraviny už nie sú najčerstvejšími. Tým ušetria aj nejaké peniaze, keď kúpia potraviny za polovičnú cenu. Je tu však veľké zdravotné riziko. Ja napríklad pozerám potraviny, ktoré sú práve v akcii alebo tie, ktoré sa nachádzajú na spodných častiach regálov. Tam sa väčšinou nachádzajú také potraviny, ktoré sú lacnejšími. Mysleli ste už na to, ako potraviny fungujú? Ako rozmiestňujú tovar, ktorý kupujú zákazníci?
Keď niekto ide na rýchly nákup, vezme prvú vec, ktorú vidí v úrovni očí. Tam sa nachádzajú práve najdrahšie potraviny. Ak by ste chceli ušetriť na potravinách, vždy choďte do obchodu so zoznamom, čo vám doma chýba. Nakúpte len to, čo máte napísané a nič naviac. Nemusíte robiť veľké nákupy. Uvidíte, že možno toľko potravín ani nepotrebujete. Niektorí ľudia kupujú veľmi veľa zeleniny. Zelenina nemá takú dlhú životnosť a mnohokrát končí splesnivená v smetnom koši. Zelenina je však dosť drahou a nemali by ste s ňou plytvať. Kupujte len toľko zeleniny, ktorú naozaj spotrebujete.Tým ušetríte veľa peňazí a budete spokojný so svojim nakupovaním v potravinách.